Techniky pro oživení a relaxaci pánevního dna

1. 11. 2022 Mgr. Renáta Homolová

V dalším videu ze série JAK NA ZDRAVÉ PÁNEVNÍ DNO si ukážeme různé formy relaxace pánevního dna. Tyto techniky však nevnímejte pouze jako formy uvolňování pánevního dna. Skvělé jsou i na jeho zvědomění, oživení a rozcvičení před posilováním nebo před cvičením s pomůckou. Techniky jsme ve videu pro lepší přehlednost rozdělily do tří skupin: relaxační, aktivačně-relaxační a dynamické. Každá jsme jiná a tak vyzkoušejte a vyberte si, která forma práce s pánevním dnem je ta pravá pro vás.

Mít pánevní dno v dobré kondici je v životě ženy velmi důležité. Zdravé pánevní dno dobře plní všechny své funkce – podpůrnou, stabilizační, svěračovou a sexuální. Přináší s sebou pravidelný a nebolestivý menstruační cyklus, kvalitní prožívání sexu a dosahování orgasmu, schopnost otěhotnět, donosit, porodit dítě a po porodu se rychle zotavit. Pánevní dno je centrem ženské vitality a síly.

Připravili jsme pro vás sérii volně navazujících videí s názvem JAK NA ZDRAVÉ PÁNEVNÍ DNO. Pomůžeme vám vaše pánevní dno objevit, naučíme vás ho vědomě zaktivovat a uvolnit a vytvořit mu ideální podmínky pro správné fungování.

Mgr. Renáta Homolová
Mgr. Renáta Homolová
Autorka Mgr. Renáta Homolová je fyzioterapeutka zaměřující se na oblast pánevního dna. Mimo jiné je i lektorkou jógy a maminkou, takže má v této problematice bohaté zkušenosti.

Nejčtenější články

Hledáte odbornou pomoc? Víme, na koho se obrátit.


Zde si můžete vyhledat fyzioterapeuta, který se věnuje pánevnímu dnu , rehabilitací v těhotenství a poporodní péči ve vašem okolí.