Proč ženy touží po omlazení vagíny?

3. 5. 2023 Pepper

Asi už jste se setkali s chirurgickými a gynekologickými ordinacemi, které nyní ve velkém nabízejí rejuvenaci pochvy, neboli „omlazení vagíny“. Cena se pohybuje mezi 12 000 až 15 000 a zákrok podstupujete v ordinaci u lékaře. S těmito zákroky se roztrhl pytel, ale proč by jej vlastně žena měla chtít?

Lidské tělo se v průběhu času mění. Není to jen záležitost stárnutí, ale také fyziologických změn jako je porod a přechod. Gravitace je neúprosná, ale i to patří k životu a dobrou zprávou je, že se nevyhýbá ani mužům. Co ale může být vnímáno jako problém není ani tak estetická stránka věci jako spíše funkčnost a prožitek. Setkaly jste se už s tím, že měla žena pocit, že má „příliš širokou vagínu“? Nebo že penis partnera se v ní ztrácí?

Nejčastěji tento pocit zažijí ženy po porodu. Poševní stěny mírně povolí, což se v posteli může projevit tak, že partnerka partnera během sexu necítí tak intenzivně a může mít problém s dosažením orgasmu. U partnera jde o pocit ztracenosti uvnitř vagíny. Vaginální svaly jej totiž najednou neobjímají tak pevně, jak byl zvyklý. Odborně se tento problém nazývá vaginální laxita a může mít negativní vliv nejen na prožitky během sexu, ale i na celkovou kvalitu života. Kromě těhotenství a porodu může být příčinou hormonální nerovnováha, stárnutí nebo genetické faktory. Co s tím tedy dělat?

Za prvé si zapamatujte, že nic jako „příliš široká vagína“ neexistuje! Co však můžete udělat je zapracovat na svalech pánevního dna a svém sevření během milování. Tak pojďme si říci jak na to.

Cvičení je základ

Možná se už budeme opakovat, ale základem je posílení pánevního dna. Metod a možností je hned několik. Od cvičení Kegelových cviků, které zvládnete prakticky kdekoliv a kdykoliv až po práci s intimními pomůckami. Začněme ale Kegelovými cviky. Ty jsou založeny na pravidelném opakování stahování pánevních svalů směrem nahoru. Často se to přirovnává k pocitu, jako byste chtěli přerušit proud moči, což ale určitě nedělejte. Spíše si cvik vyzkoušejte při sezení u televize, počítače nebo třeba v autě. Chvíli vydržte a několikrát zatažení zopakujte.

Pánevní dno můžete cvičit i bez toho, aniž byste se na to musela přímo zaměřovat a přemýšlet nad tím. S tím vám pomohou Venušiny kuličky, které je ideální používat během nějaké aktivity. Kuličky mají uvnitř další menší kuličku, která během pohybu naráží do stěn a tím je stimulováno děložní hrdlo a aktivovány vaginální svaly. Čas, kdy máte kuličky zavedeny, zbytečně neprotahujte – stačí 20 minut a po vytažení si nezapomeňte na chvíli lehnout, zaměřit se na své pánevní dno a pořádně jej uvolnit a zrelaxovat. Jste-li spíše hračička, budou pro vás skvělou volbou vaginální trenažery. Tady už to opět chce trochu soustředění, ale výsledky uvidíte, ale hlavně ucítíte, poměrně brzy a váš osobní trenér se vám bude rád připomínat, vyberete-li si takového, který funguje i jako aplikace na mobilní telefon. Zvládněte s ním hrát hry a vést si statistiky, a ještě to bude zábava, která se vám vyplatí.

Nesmíme zapomínat ani na yoni vajíčka, která mají více duchovní rozměr, ale k práci s pánevním dnem se také skvěle hodí. Jen pozor na váhu a velikost. Obyčejně jsou ve třech velikostech – S,M a L. A tady pozor – velikost S není rozhodně myšlena pro začátečnice, ale naopak už pro pokročilé ženy, které s pánevním dnem nemají problém, případně pro mladé dívky. U žen po porodu se doporučuje začít s velikostí L a až postupně přejít na M. Vajíčko je samo o sobě poměrně těžké a mohlo by vám velmi lehce vypadnout, pokud byste jej nezvládla svaly pánevního dna udržet.

Více zde

VAGINÁLNÍ TRENAŽÉR GVIBE GBALLS

Více zde

Yoni vajíčko LA GEMMES ROSE

Více zde

VAGINÁLNÍ TRENAŽÉR MAGIC MOTION FITCUTE

Více zde

VENUŠINY KULIČKY WHOOP·DE·DOO

Více zde

VAGINÁLNÍ TRENAŽÉR INTIMINA KEGELSMART

Novinka, která otevírá zcela nové možnosti v domácím prostředí

Na trhu je dnes už i přístroj, který vám dopřeje tolik oblíbené omlazení vagíny z pohodlí domova. Jeho předností není ale jen estetické vylepšení vnější části vagíny. Přístroj dokáže pomoci s nepříjemnostmi souvisejícími s povolenými svaly pánevního dna jako je inkontinence, neschopnost dosáhnout orgasmu, horší citlivost během milování a dalšími.

Přístroji Silk’n Tightra pracuje s účinnou a klinicky osvědčenou technologií bi-polární radiofrekvenční energie, kterou díky tepelným elektrodám uvolňuje energii v 360° a rovnoměrně ji distribuuje do vaginální tkáně. Tato technologie je známá pro svůj zpevňující a stahující účinek všech tkání obsahujících kolagen. Silk’n Tightra využívá stejnou energii ve stejné intenzitě jako na klinikách po celém světě. Zpevňuje vnitřní i vnější části pochvy, zlepšuje elasticitu tkáně, obnovuje vlastnosti kůže, zvyšuje citlivost a napomáhá s celkovým nárůstem sexuálních funkcí a intimního potěšení.

A jak tento malý zázrak funguje, to popisuje ve své recenzi mladá maminka Nina. „Použití přístroje je opravdu snadné – nanesete přibalený nebo jakýkoliv gel na zlaté destičky a vložíte Tightru do vagíny. Pohodlně se usaďte na lůžko a počkejte, až udělá své kouzlo! Pocit při prvním použití je trochu podivný. Při nastavení na maximum se zahřeje na 42-43 °C. Je to zvláštní pocit, ale ne bolestivý nebo nepříjemný, jen velmi odlišný! Přístroj každou minutu mírně zavibruje (ne takhle😉! nečekejte žádné „přidané výhody“, na to máme jiné pomůcky), abyste věděli, že stále pracuje. Každé sezení trvá 20 minut.“ Tightra funguje na časovač a automaticky se vypne, kdyby se vám náhodou stalo, že se zrelaxujete až tak, že usnete. Pro zlepšení vzhledu ji můžete stejným způsobem použít i na vulvu – naneste gel na zlaté elektrody a poté je přiložte na vulvu, ale zevně.

Výrobce doporučuje používat Tightru dvakrát týdně, přičemž výsledky zaznamenáte po čtyřech až pěti týdnech. „Používám ho už čtyři týdny a došlo ke zlepšení, co se týče pocitu citlivosti a řekla bych, že i sex je díky tomu příjemnější. Myslím, že pokud máte lehkou močovou inkontinenci nebo sníženou citlivost, bude Tightra užitečným nástrojem, jak se pokusit vrátit čas trochu zpět,“ dodává mladá žena.

Jistě, ani toto není nejlevnější způsob, ale kdo poznal problémy způsobené i mírnou inkontinencí či trošku „bojuje“ v posteli, kde to najednou není úplně ono, jde o možnost, kterou rozhodně stojí za to vyzkoušet. A hlavně to zvládnete sami doma a kdykoliv se k ošetření můžete vrátit. Rozhodně si ale nikým nenechte namluvit, že určité změny patří k věku nebo k porodu či čemukoliv jinému a nejde s nimi nic dělat, pouze se s nimi smířit. Tak to totiž rozhodně není a i tyto problémy mají své řešení, jak můžete vidět. Jen je potřeba přijít na způsob, který bude vhodný právě pro vás a váš životní styl. Tak to nevzdávejte! 😉

Nejčtenější články

Hledáte odbornou pomoc? Víme, na koho se obrátit.


Zde si můžete vyhledat fyzioterapeuta, který se věnuje pánevnímu dnu , rehabilitací v těhotenství a poporodní péči ve vašem okolí.