Silné vaginální svaly s činkami Yoni Power 2

24. 3. 2022 Flagranti

Když mi přišly nádherné, bledě modré vaginální činky od značky Satisfyer, měla jsem velkou radost, protože jsem zatím zkoušela jen běžné venušiny kuličky. Ty sice mohou být velice příjemné, ale pánevní dno vám zase tak moc neprocvičí, pokud si je nakoupíte v sadě různých gramáží. Tyto pomůcky, které slouží stejně dobře vašemu zdraví, i uspokojení, se poslední dobou těší velké oblibě – například u žen, které se po porodu chtějí dostat zpátky do formy. 

Pánevní dno a jeho zdraví

Svaly pánevního dna si můžete představit jako takovou mističku, která sedí ve vaší pánvi a drží spolu s vazy a okolními svaly některé důležité orgány – u žen především dělohu. Pokud mistička není dost pevná, mohou vznikat všelijaké potíže, jako je vadné držení těla, bolesti beder nebo křížové oblasti, bolestivá menstruace, diskomfort při pohlavním styku, inkontinence nebo prolaps (výhřez) dělohy. To jsou samozřejmě už poměrně závažné poruchy, nejsou způsobené pouze oslabenými svaly pánevního dna, a musí je řešit lékař ve spolupráci s fyzioterapeutem. Mít zdravé a silné pánevní dno je ovšem zásadní prevencí vzniku těchto potíží. 

Jistě už jste slyšeli o tzv. Kegelových cvicích – jedná se o stahování svalů v okolí pochvy a konečníku, jako byste chtěli zastavit proud moči.  Takové cviky se mají provádět přibližně třikrát denně, kdy alespoň třicetkrát svaly stáhnete a povolíte. Zpočátku se má jednat o kratší stahy, postupně byste měli být schopni udržet zatnuto až deset sekund při jednom stažení. Důležité je zatínat opravdu pouze svaly v okolí pohlavních orgánů, a ne svaly břicha, stehen nebo zadku, k čemuž mají hlavně začátečníci velkou tendenci. Kromě toho se vyvarujte zadržování dechu, vzduch musí při cvičení volně proudit vaším tělem. Zezačátku se to všechno zdá být velmi těžké, ale po pár týdnech cvičení už byste vagínou skoro mohla louskat ořechy.  

Vhodné je před samotným cvičením zjistit, jak na tom se sílou vašich svalů tam dole vlastně jste. Deborah Sundahl, autorka knihy Ženská ejakulace a bod G, se svými klientkami praktikuje zkoušku na banánu. Žena si zasune banán do pochvy a zkusí ho rozmáčknout vaginálními svaly. To je podle mého škoda banánu, a nám pro tento svalový test postačí vlastní prsty. Schválně si zkuste vložit do pochvy jeden nebo dva prsty a stisknout ho, jakoby obejmout. Kromě stisknutí si můžete všimnout lehkého pohybu pánevního dna směrem vzhůru. Když tlak povolíte, svaly opět klesnou dolů. 

Pokud své prsty vagínou stisknete, skvělé! Pokud ne, aspoň víte, že byste měla začít cvičit. Třetí možnost je, že svaly až příliš zatínáte, a máte naopak problém je dostatečně relaxovat. To bývá často psychického původu, zvláště pokud jste často ve stresu, a takové zvýšené svalové napětí může rovněž negativně ovlivňovat vaše celkové zdraví. V takovém případě se soustřeďte spíše na uvolňovací cvičení, jógu, nebo meditace, a ideálně navštivte fyzioterapeuta, který se specializuje na ženské zdraví. 

Činky i na procházku

Jak už jsem zmínila, Kegelovy cviky jsou výborná věc, pokud potřebujete posilovat své pánevní dno, protože k nim vůbec nic nepotřebujete, a můžete si cvičit, kdykoli vás napadne – v práci, na zastávce, při čištění zubů… A nikdo netuší, co vlastně děláte. 

Existuje ale více možností, jak tyto svalové skupiny zapojit během dne, a to například použití venušiných kuliček nebo činek. 

Venušiny kuličky jsou obvykle dvě duté spojené kuličky, v nichž se nalézají ještě menší, kovové. Ty do sebe při pohybu narážejí a přenášejí vibrace do větších kuliček a ty zase do vaginálních stěn, ve kterých těmito vlnami dochází k výraznému prokrvení a aktivaci svalstva. Zároveň se zapojují i svaly v okolí vagíny, protože se žena snaží udržet kuličky uvnitř. 

Pak tu máme vaginální činky, ke kterým patří i Satisfyer Yoni Power 2. Činky bývají těžší a užší než venušiny kuličky, takže na cvičení náročnější. 

Kuličky i činky je vhodné nejdříve vyzkoušet doma, a pokud je zvládáte udržet uvnitř, můžete si s nimi zacvičit třeba jógu, nebo vyrazit na procházku. Zařazením do denních aktivit se posilování pánevního dna stane zábavnou součástí péče o sebe sama. Nošení kuliček nebo činek vás navíc krásně připraví na následné sexuální aktivity, ať už se bude jednat o masturbaci nebo partnerské hrátky. Vagína se prokrví, zcitliví a zvlhne, což je dokonalé trio pro uspokojivý sex. 

Vhodné i pro začátečníky

Když se vrátíme k činkám Yoni Power 2, v balení nalezneme tři – nejnižší stupeň zátěže představuje největší z nich, která má průměr 3 cm a váží pouze 20 gramů. S tou je vhodné začít, a to tak, že si ji zavedete do pochvy (pro snadnější zavádění použijte trochu lubrikantu na vodní bázi) a zkusíte ji tam udržet – alespoň 15 minut. Nezoufejte, když to zpočátku půjde hůře, cvičení dělá mistra a vaginální svaly se znatelně posílí velmi brzy. Druhá činka už je menší, má průměr 2,5 cm a váží 44 gramů. Pokud v pohodě zvládáte nosit tu největší, můžete přistoupit právě k této. Už je to o něco obtížnější, opět si vyzkoušejte, zda ji zvládnete udržet i delší dobu. Cvičení samozřejmě můžete ztížit přidáním pohybu, například chůzí. Až se dostanete do fáze, kdy zvládáte udržet činku i při pohybu po dobu minimálně 15 minut jeden, dva týdny, je čas na poslední level, kterým je nejmenší činka. Ta má v průměru 2 cm a váží 72 gramů. 

Posilování s činkami můžete doplňovat již zmíněnými Kegelovými cviky, ale nezapomínejte také na relaxaci. Po cvičení si alespoň jednou denně lehněte na záda a cíleně uvolňujte oblast pánevního dna a vagíny. Zhluboka dýchejte a s každým výdechem se zkuste ještě více uvolnit. Vhodný je také autogenní trénink nebo meditace. 

Pro mě osobně vaginální kuličky a činky představují důležitou součást péče o své tělo, procítění svalů pánevního dna a následně velké výhody při masturbaci i partnerském sexu. Svaly je moc příjemné stahovat kolem penisu nebo dilda, což vzrušuje mě i partnera, silnější svalstvo navíc dokáže lépe vystříknout tekutinu při mokrém orgasmu.  Tyto činky značky Satisfyer jsou navíc opravdu krásné, minimalistické, a řekla bych, že pro toto posilování naprosto ideální. Začala jsem s tou největší, ta pro mě byla dost jednoduchá, a teď si občas beru dokonce tu nejmenší – musím říct, že ta už mi dává docela zabrat.

Ať je vám dvacet, nebo sedmdesát, vaginální činky jsou skvělou investicí, za kterou vám (nejen) vaše pánevní dno poděkuje.

Produkty, co se budou hodit

Více zde

VAGINÁLNÍ ČINKY SATISFYER YONI POWER 2 TRAINING SET

Více zde

VAGINÁLNÍ ČINKY SATISFYER YONI POWER 1

Více zde

VAGINÁLNÍ ČINKY SATISFYER YONI POWER 2 TRAINING SET

Nejčtenější články

Hledáte odbornou pomoc? Víme, na koho se obrátit.


Zde si můžete vyhledat fyzioterapeuta, který se věnuje pánevnímu dnu , rehabilitací v těhotenství a poporodní péči ve vašem okolí.