Zpověď matky: Jak získat zpět svou ženskou sílu?

20. 4. 2023 Pepper

Možná to znáte: práce, děti, domácnost, čas utíká a vy na sebe nemáte ani chvilku času. A tak to nějakou dobu funguje, než vám to jednoho pěkného dne dojde. Naprosto jste na sebe rezignovala. A v tu chvíli jste naštvaná na partnera, na děti, na rodiče, ale nejvíc se máte zlobit na sebe. To vy jste to dopustila, ustupovala jste ostatním a jejich potřeby jste upřednostňovala před těmi svými. No co už. Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem, důležité je, že to víte. Tak co tedy s tím?

Pojem well-being už se dnes vyučuje a praktikuje i na mnohých základních školách, což je dobře. A co že to jde? Dobrý život, ale i osobní pohoda, čas pro sebe a své potěšení nebo prostě umění, jak žít život naplno, to vše v sobě toto anglické slovíčko ukrývá. Ale umíte to? Člověk by si řekl, nic těžkého, ale opravdu žijete svůj život naplno? Dopřejete si odpočinek, když máte pocit, že byste ho potřebovali? Umíte být sobečtí a říkáte NE, když to tak cítíte? No a pak je tady ještě jedna oblast, které se well-being, nebo možná výstižnější pojem sexual wellness, dotýká, a to je naše sexualita. Kvalitní sex má totiž mnohé benefity, na které bychom neměli zapomínat. Pravidelný sexuální styk posiluje přirozenou imunitu organismu, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění (prokázáno je to hlavně u mužů), pomáhá snižovat stres i určité druhy bolesti a v neposlední řadě s sebou přináší uvolnění a ruku v ruce s ním i dobrou náladu. Všechno prostě souvisí se vším …

Pokud váš sexuální život sklouzl k naprosté rutině nebo jste už na sebe rezignovala i v této oblasti, je to velká škoda. Na trhu je totiž neuvěřitelné množství přípravků a „přístrojů“, které vám dokáží udělat nejenom hezčí den, ale možná díky nim zažijete pocity, které vám mohly do této chvíle unikat. Z pohledu člověka, který tuto životní zkušenost získal teprve dva roky zpátky mohu potvrdit, že je co objevovat. A v mnohém vám pomůže obchod, kterému jste se doteď mohli vyhýbat obloukem – sexshop. Zapomeňte na devadesátkové klišé polepených výloh, do kterých vejdou jen ti nejodvážnější. Online svět otevřel mnoho možností a mezi nimi je i objevování erotiky. Nikdy nebylo jednodušší zjistit potřebné informace a vybrat si k nákupu stránky, kde se cítíte nejpříjemněji.

Co pro sebe tedy můžu udělat?

To je otázka, na kterou existuje tisíce odpovědí a každá z nich bude správná, ale pokusím se začít s nějakými základy. Takže …

  • Dělat si čas na sebe – To znamená trávit ho tak, jak opravdu chcete a někdy je dokonce žádoucí trávit ho opravdu sama. Mít čas na své myšlenky, koníčky, záliby. Neznamená to mít čas vyžehlit prádlo, i když vás u toho nikdo neruší! Já jsem zpočátku začala chodit do nedalekého lesa a začala poslouchat podcasty. Později se z procházek stal lehčí běh a teď už si bez toho neumím představit týden. Na maraton to rozhodně není, ale čas, kdy mohu poslouchat zajímavé věci a zároveň si užívám samoty v přírodě už bych za nic nevyměnila. Takže ať už to pro vás bude kniha, napuštěná vana nebo pokec s kamarádkou u vína, zařaďte to do svého pravidelného programu a nenechte si to vzít.
  • Naučila jsem se říkat ne. Víkend u nás byl často ve znamení toho, že každý chtěl něco stihnout a dělat a já se snažila vyjít vstříc všem. Mnohdy to znamenalo za jeden den otočit hory, kino, nákup a návštěvu a večer jste jen odpadli na gauči se špatným pocitem, že jste nestihli vyprat a alespoň vysát. No ještě že má víkend dva dny… Tak takto už ne. Až nedávno mi došlo, že si občas můžu klidně dovolit nedělat nic a třeba zůstat celý den v pyžamu, když v sobotu lije od rána do večera. Proč vlastě ne? Pochybnosti a možnosti co by se přeci jen dalo dělat hlodají stále, ale už méně. A ať se zapojí i ostatní, když se nechtějí brodit bordelem 😉
  • Sexshop není sprosté slovo – Naopak to může být prozření, u kterého si budete říkat, proč jsem to sakra neobjevila dříve? Nevěříte? Tak to věřte. Kamarádkám jsem začala rozšiřovat obzory úplně stejně, jak jsem na věci přicházela sama a dneska už vím, že nic lepšího jsme pro sebe udělat nemohly. Takže, co tak zázračného tady najdete?

Tak třeba lubrikační gely. Možná, že jste je doteď nepotřebovaly, ale během přechodu zjistíte, že zvlhčení děložního hrdla už není takové, jaké bývalo a dříve nebo později to bez něj prostě nepůjde. ALE, u lubrikantu nejde jen o zvlhčení! Věděly jste, že existují chladivé, hřejivé, ale i stimulační, které se nanesou na klitoris a jejich vibrační efekt dokáže znásobit orgasmus? Takže kvalitní lube je must have číslo 1.

Více zde

DUREX INTENSE ORGASMIC

Více zde

HIGH ON LOVE STIMULATING O GEL

Více zde

BIJOUX INDISCRETS IT’S A MATCH!

Více zde

SÉRUM SYSTEM JO BUZZING 12VOLT FOR HER

Stimulátor klitorisu do každého nočního stolku! To je rada číslo 2. Vibrátory zná každý, ne každému ale vyhovují a použití s partnerem je alespoň pro mě nic moc. Ale takový stimulátor klitorisu, womanizer, satisfyer, vibrátor na klitoris nebo říkejme mu, jak chcete, je hračka, která by měla být standardem každé domácnosti. Dokáže přivodit orgasmus neuvěřitelně rychle, můžete jej používat i během milování s partnerem a pokud máte s orgasmem problém, je docela možné, že tato hračka vám k němu spolehlivě pomůže. Existují různé varianty – některé využívají podtlak, některé sonické vlny, ale princip je stejný – jemně, ale intenzivně stimulují klitoris, což sama tak účinně nikdy nezvládnete.

Více zde

WOMANIZER MARILYN MONROE

Více zde

Stimulátor MIA ROSE

Více zde

LELO SILA CRUISE

Více zde

SATISFYER PRO 2 GENERATION 3

Vaginální trenažer – blbinka, která mě opravdu zaujala a o které jsem neměla ani ponětí. Než jsem si po druhém porodu „učurla“ při kýchnutí a z trampolíny jsem musela potupně pod nějakou záminkou odskákat. Prostě to nešlo. Přišly na řadu Venušiny kuličky, jenže na ty jsem byla moc líná. Když výsledky nevidíte hned, po pár dnech vás to přestane bavit a už si je prostě nedáte. Ony fungují skvěle, jen to chce vydržet, což se mě nechtělo. Tak jsem objevila vaginální trenažer- pro mě rozhodně zábavnější formu posilování pánevního dna. Ten můj je propojitelný s mobilní aplikací a nastavuje mi cvičební programy podle toho, jak se zlepšuji. A ještě cvičíte hraním hry na telefonu, takže ani nevíte, že cvičíte. Namísto mačkání displeje prsty jen figurku ovládáte stiskem vaginálních svalů, když máte trenažer zavedený uvnitř. Myslí, že to je to nejlepší, co jsem si pro své pánevní dno mohla přát.

Když libido stávkuje – tak bych to popsala u sebe. Chuť na sex má v mém životě různé etapy a je to sinusoida, která není moc předvídatelná. Po zavedení nitroděložního tělíska klesla chuť na jakékoliv intimnosti na nulu a jakýkoliv muž se mi příčil – což o to, antikoncepce funkční, ale tohle nebyla ta cesta. Tělísko šlo ven a vše se poměrně rychle srovnalo. Jenže přišel konec mateřské, práce a stres a večer jste rádi, že se doplazíte do ložnice. Dlouhodobě to taky moc nefungovalo, takže bylo na čase udělat si čas i na sebe, ale co s libidem? Objevila jsem bylinné kapsle Flagranti Libido woman a po pár týdnech byl znát rozdíl. Pravidelnost je v mém případě neštěstí, ale tady se opravdu snažím, protože vidím, že mám více energie a opravdu jsem to já, kdo je akční a zjišťuji, že mi sex vlastně opravdu chyběl.

No a co můžu doporučit na závěr, tak možná to bude pro mnohé klišé, ale jestli mi něco dokáže zvednout sebevědomí, tak je to spodní prádlo. Nikdy jsem neřešila, jestli mi kalhotky sedí k podprsence a silonky pro mě existovaly ve variantě tělová. A pak jsem si řekla dost. Prádlo tedy musí pořád splňovat kritéria na pohodlnost, což je zásadní, ale punčochy se dají nosit v tolika vzorech a variantách. Tělové silonky prostě musí z domu. Pokud máte delší sukni nebo šaty, sáhněte po samodržících punčochách a klidně je ještě zajistěte podvazkovým pásem. Vypadá to neuvěřitelně sexy a i kdyby vás nikdo jiný než vy takto neviděl, uvidíte, jak se vám zvedne sebevědomí.

Více zde

SOUPRAVA PASSION SATARA

Více zde

BODY OBSESSIVE GISELIA

Více zde

SOUPRAVA PASSION GABI

Více zde

BODY RENÉ ROFÉ HOT PURSUIT

Více zde

PUNČOCHÁČE LEG AVENUE

Nejčtenější články

Hledáte odbornou pomoc? Víme, na koho se obrátit.


Zde si můžete vyhledat fyzioterapeuta, který se věnuje pánevnímu dnu , rehabilitací v těhotenství a poporodní péči ve vašem okolí.