Vaginální trenažér PERIFIT Kegel Exerciser 

24. 3. 2022 Lucie Hříšná

Lucii Hříšné jsme novinku v podobě vaginálního trenažeru Perifit poslali ještě před porodem, aby měla čas se s touto jedinečnou hračkou seznámit. Sice nikdo nevěděl, a to ani ona, jestli ho opravdu bude potřebovat, ale jak sama říká, kdo je připraven, není překvapen…

Blogerka Lucie Hříšná
Vaginální trenažer Perifit

Cvičební program na míru hned po šestinedělí

Jak už jsem párkrát zmiňovala, trošku mě poporodní forma zaskočila. Teď nemám na mysli vizuální stránku (nečekala jsem, že den po porodu budu vypadat jako před otěhotněním), ale míra bolesti, délka hojení i povolené pánevní dno mě celkem nepříjemně překvapily. Víte, že zastávám heslo, kdo je připraven, není překvapen – už před porodem jsem měla doma nachystané prášky proti bolesti, dubovou kůru a trenažér Perifit. Upřímně, doufala jsem, že ani jedno z toho nebudu muset vytáhnout. Což se bohužel nestalo, využívala jsem vše opravdu hojně? Dnes se chci zaměřit především na pánevní dno a jeho posílení, proč je důležité mít i tuto neviditelnou partii těla v dobré kondici.
Mimochodem, povolené pánevní dno nemusíte řešit jenom po porodu, ale třeba i po gynekologických operacích či při potížích s inkontinencí. Pokud si stejně jako já rády užíváte, je pánevní dno dobré posilovat. Zlepší se díky tomu vaše sexuální prožitky a zpevnění pánevního dna prý dokonce pomáhá při nemožnosti dosáhnout orgasmu.

Můžete se setkat se spoustou pohledů na to, kdy začít cvičit pánevní dno po porodu. V zásadě se dělí na dvě skupiny. Podle prvního je ideální začít co nejdříve po porodu. V šestinedělí je tělo od přírody nastaveno k involuci (vše se stahuje a vrací k normálu), a proto je vhodné toho využít. Druhý postoj zase preferuje nechat šestinedělí na kompletní regeneraci a nijak do ní aktivně nezasahovat. Bez ohledu na to, který způsob je vám bližší, podělím se s vám o své tipy, které můžete vyzkoušet, až se na to budete cítit.

Cviků na posílení této oblasti najdete na internetu spoustu, velmi známé jsou tzv. Kegelovy cviky, které v roce 1948 vymyslel americký gynekolog Arnold Kegel. Jak je na tom vaše pánevní dno, můžete zjistit hned při příští návštěvě toalety (zastavte proud moči – svaly, které vám k tomu pomohly, jsou přesně ty, o kterých v dnešním článku píšu). Je to skvělý test, ale rozhodně to není dobrý způsob, jak pravidelně posilovat pánevní dno a mohlo by vám to způsobit zdravotní problémy.

VAGINÁLNÍ TRENAŽÉR PERIFIT KEGEL EXERCISER

Základní informace, rozměry a technické parametry najdete na stránkách prodejce, ty vám sem nebudu kopírovat. Chci se s vámi podělit především o svoje zkušenosti. Jedinou nevýhodou, kterou je asi nutné zmínit hned na začátku, je fakt, že trenažér není doporučen používat ihned po porodu (a už vůbec ne v těhotenství). Ideální je chvilku počkat, až se vše zahojí, což je pro netrpělivce mého typu docela dlouhá doba. Žádnou další nevýhodu jsem při používání neobjevila. Tvar i velikost jsou za mě naprosto perfektní, materiál mi připomíná vibrátory od Fun Factory, jejichž hedvábně jemný silikon mám moc ráda, jak už víte?  Pokud jste v období po porodu obezřetnější a nechcete spoléhat pouze na dezinfekční prostředky, můžete určitě použít i kondom. Ten jsem nasazovala při používání v době menstruace. Protože jsem nekojila, perioda se mi vrátila celkem rychle, ale je poměrně nepravidelná a leckdy i velmi dlouhá (až 15 dnů v kuse), proto jsem byla ráda, že trenažér je možné používat i během vašich dnů. Pokud potřebujete Perifit před použitím nalubrikovat, a zpříjemnit tak vsunutí, můžete sáhnout po jakémkoliv oblíbeném lubrikantu, není potřeba kupovat nic speciálního. Jen se ujistěte, že se jedná o lubrikant na vodní bázi (výrobce vysloveně nedoporučuje používat ty silikonové).

Jediné, co k použití potřebujete, je smartphone, do kterého si stáhnete aplikaci, která je kompatibilní jak s jablky, tak Androidem. To je asi vše, co potřebujete před prvním použitím vědět. Ovládání je velmi jednoduché, stejně jako princip hry. Celé posilování spočívá v hraní počítačové hry, kterou ovládáte právě přes trenažér zasunutý v pochvě. Nepatřím mezi milovníky počítačových her, nikdy jsem vlastně ani žádnou pořádně nehrála. Princ of Persia mi umřel vždy, když měl poprvé přeskočit ty kůly, a tím celé moje paření u kompu v období dospívání skončilo. Přesto, nebo možná právě proto, mě hra, kterou při posilování hrajete, neskutečna bavila. Pokud hrajete nějaké sofistikovanější hry, můžete si vybrat i z dalších designů / herního prostředí, mě celou dobu stačil motiv hor, které mám ráda. Nejedná se opravdu o nic složitého, sbíráte kytičky, vyhýbáte se ptáčkům v hezké krajině. Používala jsem Perifit vždy večer v posteli (nejvhodnější poloha pro veškeré cvičení pánevního dna je vleže, nikoliv vsedě nebo ve stoje, kdy orgány více „tlačí“ na pánevní dno) po dobu 7 až 10 minut.

Jako u každého cvičení je důležitá pravidelnost, u Perifitu ucítíte výsledky opravdu brzy, což je fajn. Ale nebudu vám lhát, čím lépe jsem se uvnitř cítila, tím méně jsem bohužel hrála. Což je škoda, protože, jak jsem zmiňovala, čím víc naposilováno máte, tím lepší jsou vaše sexuální prožitky. Proto se chci k pravidelnému sbírání kytiček znovu vrátit. Už to nepotřebuji tak často, jak tomu bylo po porodu, ale dvakrát až třikrát týdně by bylo fajn. Na trenažeru oceňuji příjemný tvar, který je mi osobně mnohem bližší než třeba Venušiny kuličky. Pokud máte rádi progres, výsledky a grafy, bude se vám líbit, že veškeré cvičení je zaznamenáváno a vy vidíte, jak se zlepšujete. Nejlepší mi na celé aplikaci připadá individuální nastavení. Přizpůsobuje se kondici vašeho pánevního dna, před každou hrou si totiž nakalibrujete intenzitu.

Pokud vás trápí bolesti a nejste si jistá, že už je tam dole všechno ready na hraní videoher s aplikací Perifit, poraďte se před prvním použitím se svým lékařem. Nejsem gynekolog, takže i když si s vámi moc ráda píšu o nejrůznějších sexy hračkách, tohle opravdu posoudit nedokážu.

Nejčtenější články

Hledáte odbornou pomoc? Víme, na koho se obrátit.


Zde si můžete vyhledat fyzioterapeuta, který se věnuje pánevnímu dnu , rehabilitací v těhotenství a poporodní péči ve vašem okolí.