Naše intimní nezbytnosti

26. 3. 2022 Flagranti

Co jsou vaše intimní nezbytnosti v kosmetice a hygieně? My jsme si za Must have odhlasovali menstruační kalíšek, což je za většinu žen nejlepší vynález našeho století (zatím). Zvykli jsme si ale i na další vymoženosti, bez kterých si už neumíme představit naše dny. Pokud něco vybírat opravdu pečlivě, tak právě Intimní kosmetiku. Přeci jen ji používáte na velmi citlivém místě. Za zmínku stojí i menstruační pěnové tampony, které vám umožní plavat, běhat ale také mít sex, aniž by kdokoliv cokoliv poznal.

No a co se týče antikoncepčních metod, to je téma, o kterém byly napsány tuny článků, ale stejně nakonec netušíte, co vlastně používat.

Pokud nejste příznivkyní hormonů, příliš možností už nezbývá. Nepřeberná nabídka prezervativů vám zajistí každý večer s jinou příchutí, vzorem či barvou, ale věděly jste, že existují i ženské kondomy? Pokud vám ale nejde jen o jednorázovou záležitost, je tady věcička, která za zmínku stojí určitě.

Je to ženský pesar. Najdete jej už v několika provedeních a spolu s gelem tvoří 98% ochranu. Pokud vás tato varianta ještě nenapadla, zkuste si o něm něco přečíst, třeba bude tato metoda právě pro vás tou nejlepší.

TOP 8 intimních pomocníků, které byste měla mít doma

1. Intimní mycí gely

Správná hygiena intimních partií je důležitější, než by si leckdo myslel. Zvláště pak u žen, které mohou vlivem nesprávné nebo nedostatečné hygieny trpět gynekologickými záněty či mykózami. Ženské intimní partie mají mírně kyselé pH, které představuje ochrannou bariéru. Tato bariéra může být však lehce narušena například antikoncepcí, antibiotiky, neprodyšný prádlem nebo návštěvou bazénu s chlorovanou vodou. A někdy mohou ublížit i běžná mýdla, která nejen že pokožku vysušují, ale zároveň při příliš častém mytí ničí bakterie, které jsou prospěšné pro zdravou mikroflóru ženských genitálií.  Takže i tady platí, že nic se nemá přehánět a důkladnější hygiena stačí jednou denně. Pokud máte potřebu sprchovat se i několikrát denně, postačí čistá voda. Každopádně ideální nejen pro pocit svěžesti jsou intimní mycí gely.

2. Menstruační kalíšky

Pokud jste zatím této menstruační pomůcce nepřišla na chuť, zkuste to. Kalíšek oceníte hlavně v létě, kdy se vložky a menstruační kalhotky stávají méně pohodlnými. Zároveň je ekologický, zdravotně zcela nezávadný a nechá vás minimálně na 16 hodin v klidu, aniž byste se bála protečení. Většina značek nabízí dvě velikosti. Menší velikost kalíšků je vhodná pro mladé dívky a ženy, které ještě nerodily. Naopak větší kalíšek by si měly vybírat ženy po porodu.

3. Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky jsou ekologické, pohodlné, vyráběny lokálně (ty naše v České republice) a dnes už mají také mnoho lichotivých střihů a barev, takže je z čeho vybírat. Mnoho žen si kalhotky oblíbilo hlavně na večer, kdy si chtějí odpočinout od kalíšku nebo jiné zavedené pomůcky. Kalhotky jsou ušity z několika vrstev – vnitřní část, která je v kontaktu s pokožkou, je z nejjemnější merino vlny pro pocit sucha a antibakteriální účinek. Zdvojená savá vrstva je z bambusového froté a nepropustnou membránu najdete na spodní straně funkční vložky.

4. Menstruační tampony pro veškeré aktivity bez omezení

Znáte je? Tampony z měkké PU pěny jsou naprosto zcela diskrétní. Jsou ideálním doplňkem konvenčních dvojníků. Sauna, plavání nebo jiný sport, nudismus či pohlavní styk? Pokud máte své dny a přesto se chcete bavit plaváním nebo sportováním, použijte namísto běžných tamponů nebo vložek tyto měkké tampony. Jsou vyrobeny z měkké, hygienické a dobře tolerované PU pěny s OEKO TEX certifikací, která se skvěle přizpůsobuje ženské anatomii. Tampony Nemají šňůrku, která by byla vně těla viditelná, takže jsou zcela diskrétní a nepozná je ani partner během pohlavního styku.

Pěnové tampony JoyDivision

5. Kvalitní lubrikační gel

Pokud by měl váš noční stolek něco obsahovat, měl by to být zcela jistě lubrikační gel. Pokud jeho použití máte spojeno pouze s používáním erotických pomůcek, tak by to byla velká škoda. Lubrikační gely dokáží ozvláštnit pohlavní styk, zpříjemnit jej a dokonce s nimi můžete zažít zcela nové pocity. Do této kategorie spadají například stimulační, vibrující nebo chladivé gely, které jistě upoutají nejenom vás, ale i partnera. A nezapomínejte na to, že lube používáte na jedno z nejcitlivějších míst na svém těle. Pokud byste se tedy měla u něčeho zaměřit na složení, mělo by to být právě u lubrikantu.

6. Někdy je potřeba přitažlivosti trochu pomoci

Feromony – častokrát diskutované, někým milované a některými opovrhované. Určitě nefungují na všechny a určitě se do vás váš objekt nezamiluje, jen co vás uvidí. To je bohužel časté očekávání jak žen, tak mužů. Feromony z vás určitě neudělají jedním stříknutím dračici, která z partnera strhne oblečení a nefunguje to ani naopak.
Je to tak, že většina lidí si udělá o druhém úsudek během prvních sekund. Nezáleží na tom, jaký člověk opravdu je, ale lidská mysl takto funguje. Takže na první dojem máte zhruba 0,1 sekundy. A to je děsivé.
Čemu tedy mohou feromony pomoci? Jsou to přírodní chemické látky, které určují, jak jsme sexuálně přitažliví pro opačné pohlaví. Feromony stimulují centrum sexuální rozkoše, dokáží člověka uvolnit a zároveň mohou zvyšovat sebevědomí.

7. Jako v bavlnce

Je potřeba se hýčkat, odpočívat a investovat do péče o tělo trošku času. To jistě víte, ale děláte to? S některými produkty to půjde samo, nebojte. Hledáte přírodní složení, příjemný olej nebo raději něco do koupele? Nebojte se udělat si z hýčkání sebe sama rituál. To, že jste odpočatá, pozná i vaše okolí a změna to bude pozitivní.

8. Posílené pánevní dno- váš benefit do budoucna

Na co by žádná žena neměla zapomínat? Na své pánevní dno. I když většina si jeho existenci uvědomí až ve chvíli, kdy už něco nefunguje tak, jak by mělo. Posilování svalů pánevního dna je možné mnoha způsoby, kdy každý povede ke kýženému cíli – vyhnout se inkontinenčním pomůckám v budoucnu.
Takže ať už zvolíte cvičení podle některé z metod, nebo se dáte do pořádného tréninku s činkami nebo trenažery, v budoucnu se vám tato snaha vrátí. A některým i během pár týdnů 😉

Nejčtenější články

Hledáte odbornou pomoc? Víme, na koho se obrátit.


Zde si můžete vyhledat fyzioterapeuta, který se věnuje pánevnímu dnu , rehabilitací v těhotenství a poporodní péči ve vašem okolí.